Świetlica szkolna czynna jest od godziny 7.00 do godziny 17.30
Świetlica składa się z trzech obszernych, słonecznych sal, odpowiednio wyposażonych, aby świetlica mogła pełnić funkcje opiekuńczo-wychowawcze.

Rozkład dnia w świetlicy szkolnej:

• 7.00 – 7.45 zabawy na forum szkolnym
  • 7.45 – 9.00 Zajęcia w kącikach zabaw
  • 9.00 – 9.30 Śniadanie
  • 9.30 – 10.30 Zajęcia cykliczne, korekta prac domowych
  • 10.30 – 11.20 Zabawy cykliczne na powietrzu
  • 11.20 – 11.45 Przygotowanie do obiadu
  • 11.45 – 12.45 Obiad
  • 12.45 – 13.00 Relaks po obiedzie
  • 13.00 – 15.00 Zabawa w salach lub na powietrzu
  • 14.00 – 15.30 Odrabianie lekcji
  • 15.00 – 17.30 Zajęcia cykliczne o charakterze plastycznym, konkursy, korzystanie z komputerów, filmów edukacyjnych i animowanych dla dzieci, zabawy w przeznaczonych do tego kącikach, porządkowanie sal.

Imprezy w świetlicy szkolnej 2015/2016

10.12.2015 – Konkurs plastyczny „Śpiewająca Lipka”
W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1a, 1b i 1c.W październiku i listopadzie wychowawczynie świetlicy czytały bajki z różnych stron świata, zawarte w zbiorze „Śpiewająca Lipka”. Następnie dzieci wykonały ilustracje do wysłuchanych utworów. W dniu 10.12.2015 odbyło się podsumowanie konkursu. W każdej klasie nagrodzono po 3 osoby. Uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

12.2015 - Wystawa prac bożonarodzeniowych
W grudniu dzieci ze świetlicy przygotowywały prace plastyczne m.in. choinki, pudełeczka na prezenty, bombki, stroiki i kartki świąteczne. Po Jasełkach szkolnych odbyła się w świetlicy prezentacja prac, które Rodzice i Goście za symboliczną kwotę mogli zabrać do domu i udekorować świąteczny stół. Za zgromadzone fundusze zakupiono do świetlicy sprzęt rekreacyjny dla dzieci.

1d

21.01.2016 – Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka
Tego czwartkowego popołudnia bardzo liczna grupa Babć i Dziadków przybyła do świetlicy, aby uczestniczyć w przedstawieniu przygotowanym przez najmłodszych pierwszoklasistów tj. klasy 1a, 1b i 1c. Dzieci młodsze wyrecytowały wiersze, natomiast wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenki o swoich ukochanych Dziadkach. Na niejednej dojrzałej twarzy można było zobaczyć łzy wzruszenia…

2d

08.03.2016 – Pokaz mody

W ramach popołudniowych zajęć uczniowie klas 1a, 1b i 1c samodzielnie projektowali i wykonywali stroje na pierwszy świetlicowy pokaz mody. W pokazie uczestniczyło kilkanaście osób, które zadbały nie tylko o swoje kreacje, ale również o makijaż i dodatki. Na prezentację zaproszono rodziców, którzy mogli poczuć się jak na profesjonalnym pokazie. Małe modelki spacerowały w rytm muzyki prezentując wspaniałe kreacje.

3a 3b

16.03.2016Konkurs świetlicowy „W zdrowym ciele – zdrowy duch”
Podczas zajęć świetlicowych dla klas II-ich, odbył się konkurs drużynowy pt. „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Trzyosobowe reprezentacje klas 2a, 2b i 2c musiały stawić czoła niełatwym pytaniom na temat dbania o zdrowie, higienę i aktywność fizyczną. Każda poprawna odpowiedź dawała drużynie jeden punkt. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzieliła drużyna z klasy 2a, na drugim miejscu znalazły się reprezentanci 2b, na trzecim – 2c. Zwycięzców uhonorowano pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. W quizie mogły uczestniczyć także dzieci z publiczności – za poprawne rozwiązanie zagadki, otrzymywały drobne upominki.

7c

22.03.2016 – konkurs wokalny „Śpiewać każdy może”
W dniu 22.03.2016 (wtorek) o godz. 1000 w świetlicy odbył się konkurs wokalny „Śpiewać każdy może…”. W konkursie wzięło udział 17 uczestników z klas I-III. Uczestników podzielono na dwie kategorie: soliści i duety. W kategorii solistów najpiękniej zaprezentowała się Julka Domańska z klasy 1e, natomiast pierwsze miejsce wśród duetów zajęły dziewczynki z klasy 3c: Zuzia Sobczak i Marysia Karpiak. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

5c

6d

05.05.2016 - Finał Konkursu Eko-Kosmos
Konkurs Eko-Kosmos miał na celu przybliżenie metody recyklingu i pokazanie, że z przedmiotów codziennego użytku (butelek, kartonów, pudełek, korków itp.) można wykonać nowe przedmioty. Wykonane prace skupiały się na tematyce kosmosu. W konkursie wzięło udział 21 osób z klas pierwszych i drugich. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

6c

Wiosna 2016 – Zajęcia świetlicowe
Podczas pobytu w świetlicy dzieci mogą uczestniczyć w różnych zajęciach tematycznych. Prowadzone są zajęcia szachowe, plastyczne, muzyczne oraz sportowe. Gry i zabawy ruchowe odbywają się w budynku szkoły, a przy dobrych warunkach pogodowych - na świeżym powietrzu.

7d

Konkursy w świetlicy 2014/15

W roku szkolnym 2014/2015 świetlica szkolna brała udział w następujących konkursach:

• DZIELNICOWY KONKURS „BAŚNIE J. CH. ANDERSENA UKYTE W KOŁACH „ (kl. 1b, 2a, 2c, 3b)
  • MIĘDZYŚWIETLICOWE KONKURSY:
    1. „ŚWIAT PRZYRODY JESIENIĄ”
    2. „BOCHATEROWIE TWÓRCZOŚCI JANA BRZECHWY”
    3. „KRAJOBRAZ MAZOWASZA INSPIROWANY SZTUKĄ REGIONALNĄ” (klasa 3a)
    4. „PLASTELINOWY ŚWIAT BAJEK” (klasa 1c, 2c)
    5. „LEŚNICZY I JEGO KRÓLESTWO” (klasa 0b, 1a, 1b, 1c, 3a)
  • ŚWIETLICOWE KONKURSY :
    1. „ŚPIEWAJĄCA LIPKA” (kl. 0a, 0b, 1a)