Pola Nadziei 2017

received 1720410807971133  received 1457708130973902 1

Zakończyła się kolejna część akcji „Pola Nadziei”. Uczniowie zasadzili przed szkołą cebulki żonkili, na które wcześniej dzieci zbierały pieniądze. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę, aby zobaczyć jak pięknie ozdobią nasz szkolny ogródek.
III etap akcji „ Pola Nadziei” to wykonanie prac plastycznych lub napisanie wiersza. Prace wykonujemy do 17 listopada. Więcej informacji przekażą dzieciom nauczyciele w klasach. Koordynatorzy dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom  zaangażowanym w akcję.

IMG 3086 DSC 0414mms 20171106 113711

Ślubowanie 2017

IMG 0566

13 października 2017r. uczniowie klas IA, IB, IC w obecności dyrektora szkoły pana Mariusza Karczewskiego i całej szkolnej społeczności złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły:

JA UCZEŃ KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 303 IM. FRYDERYKA CHOPINA W WARSZAWIE UROCZYŚCIE ŚLUBUJĘ UCZYĆ SIĘ TEGO, CO DOBRE I PIĘKNE,

BYĆ WZOROWYM UCZNIEM I DBAĆ O DOBRE IMIĘ SZKOŁY,

SZANOWAĆ SWOICH RODZICÓW, NAUCZYCIELI I KOLEGÓW,

ŚPIESZYĆ INNYM Z POMOCĄ I NIE OPUSZCZAĆ NIKOGO W POTRZEBIE,

DBAĆ O OTACZAJĄCĄ PRZYRODĘ, ŻEBY ŚWIAT BYŁ ZAWSZE PIĘKNY...

IMG 0575

IMG 0576


Pola Nadziei 2017/18

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przyłącza się do III edycji „Pól Nadziei”. To międzynarodowy program realizowany przez hospicja i ich przyjaciół. Jego zadaniem jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz potrzebujących, ale przede wszystkim propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei niesienia bezinteresownej pomocy. Symbolem programu są żonkile. W najbliższych dniach w naszej szkole pojawią się puszki z Hospicjum św. Krzysztofa w Warszawie, do których będzie można wrzucać pieniądze, za które zostaną zakupione cebulki żonkili. Pod koniec października chętne dzieci wraz z nauczycielami będą je sadzić. Kiedy zakwitną wiosną, będą rozdawane w różnych kwestach. O kolejnych akcjach będziemy informować Państwa na bieżąco.
Koordynatorami klas 0-IV są: pani Anna Pisarska i pani Paulina Dziubek. Koordynatorami klas V-VII i klas gimnazjalnych są: pani Monika Nowakowska i pani Marta Witwicka - Głaszczka. Osobą wspierającą między dwoma budynkami jest pani Hanna Nowak. Akcja odbywa się przy współpracy z panią wicedyrektot Edytą Lelek – Bury. Zachęcam wszystkich do niesienia pomocy.

dr Hanna Nowak

Edukujemy - Pomagamy 2017/18

Nasza szkoła kontynuuje zbiórkę zużytych baterii pod hasłem „Edukujemy – Pomagamy” (wolontariat). Organizatorem akcji jest REBA Organizacja Odzysku S. A. W tym roku wspieramy Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani. Kartony
znajdują się przy wejściu do szkoły oraz w niektórych salach lekcyjnych. Zachęcamy do pomocy. Akcję koordynuje dr Hanna Nowak

BohaterON - kartka do Powstańca Warszawskiego

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w akcji wysyłania kartek do Powstańców Warszawskich. Pocztówki wraz z życzeniami trafią do żyjących jeszcze bohaterów walk o Warszawę. W 1944 r. podjęli oni walkę z okupantem o wolną i niepodległą ojczyznę, walkę okupioną śmiercią setek tysięcy ludzi. Miasto zapłaciło za ten czyn wysoką cenę – śmierć ludzi i ruiny stolicy. Oddajmy szacunek dla żyjących świadków naszej trudnej historii. Proponujemy, aby uczniowie młodszych klas napisali kartki z życzeniami dla powstańców wspólnie z wychowawczyniami od całej klasy. Uczniowie klas starszych redagują kartki samodzielnie. Kartki można odbierać w bibliotece szkolnej przy Koncertowej 8. Wypełnione kartki przynosimy do biblioteki szkolnej do 20 października, bez znaczków pocztowych, zostaną przekazane do wskazanych przez organizatora punktów.
Gdzie szukać danych powstańców:
www.bohaterom.pl/powstancy
www.1944.pl/postancze-biogramy.html
Imię i nazwisko Powstańca, do którego jest kierowana kartka, wpisujemy nad adresem Fundacji Sensoria.

Kartkę do Powstańca można wysłać również online
Przez stronę internetową: www.bohaterON.pl.

Sprzątanie świata 2017

Akcja „Sprzątanie Świata” przeprowadzona została w naszej szkole 15 września 2017 roku. Celem akcji jest dbałość o naszą planetę, przekonanie, że świat zdecydowanie jest piękniejszy i bezpieczniejszy bez śmieci pozostawionych na trawnikach, chodnikach itp.
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zbierali różne rodzaje odpadów na terenie szkoły oraz na terenie najbliższej okolicy. Wszyscy uczniowie zaopatrzeni byli w rękawice i worki. Pomimo niesprzyjającej pogody wykonaliśmy zadanie. Szczególnie zaangażowane były najmłodsze klasy (pierwsze i drugie klasy).
Sprzątanie Świata odbyło się dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. Serdecznie dziękujemy!

Akcję zainicjowała dr Hanna Nowak.
IMG 1699