Wiadomości z biblioteki szkolnej

Już w najbliższą sobotę, 3 czerwca 2017r. , rozpocznie się największe doroczne święto kampanii czytania – XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”, który potrwa do 10 czerwca!
Oficjalna Inauguracja XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (XVI OTCD), połączona z Centralną III Nocą Bibliotek, odbędzie się w sobotę, 3 czerwca, w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI na warszawskim Mokotowie.W programie – od godziny 16.00 do północy – warsztaty, konkursy, oficjalne otwarcie Tygodnia Czytania i Nocy Bibliotek z udziałem autorów i aktorów wspierających kampanię czytania oraz filmy "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra" i „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Dla młodzieży przygotowano hip-hopowe warsztaty z tworzenia tekstów muzycznych, spotkanie z autorami bestsellera dla młodzieży „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach" oraz wieczorny koncert: MC Mikser i DJ Gram.

Szczegółowy program imprezy http://calapolskaczytadzieciom.pl/inauguracja-tygodnia-czytania-dzieciom