Dawno, dawno temu...........

• Rozpoczęliśmy działalność 23.09.1978r. Organizatorami placówki były pani dyrekto r mgr Danuta Kwaszczyńska i zastępca dyrektora pani mgr Elżbieta Zalewska - Miszka (pracująca do chwili obecnej). Szkoła powstała jako druga na Ursynowie i pierwsza na osiedlu Stokłosy. Została zaprojektowana na potrzeby 400 uczniów, choć w roku szkolnym 1981/1982 w klasach od 0-V uczyło się 1405 dzieci.
  • Z naszych progów wyszły inne szkoły Ursynowa: SP 319, SP 313, SP 309.
  • W naszych murach uczy się już kolejne pokolenie mieszkańców Ursynowa.
  • Od 1.08.1992 do 31.08 2007 roku dyrektorem SP 303 była pani dyrektor Magdalena Czejarek.
  • Rok szkolny 2007/2008 rozpoczęliśmy witając nową panią dyrektor mgr Małgorzatę Kwiatkowską.
  • W roku szkolnym 2002/2003 szkoła brała udział w akcji „Szkoła z klasą” organizowanej pod patronatem Prezydenta RP.
  • 10.10.2003 roku otrzymaliśmy tytuł „Szkoła z klasą” potwierdzony certyfikatem nr 2817 /2003
  • 23.02.09 obchodziliśmy  jubileusz 30 -lecia Szkoły, połączony z uroczystością nadania Szkole imienia Fryderyka Chopina i Sztandaru.
  • Od 01.09.2009 nasza szkoła nosi nazwę  Szkoła Podstawowa  nr 303 im. Fryderyka Chopina.
  • Jesteśmy członkami Stowarzyszenia "Rodzina Szkół Chopinowskich"
  • Dnia 31 października 2013r. odbyła się w naszej szkole niecodzienna uroczystość, 35-lecie Szkoły Podstawowej nr 303 im. Fryderyka Chopina, rozpoczęta polonezem wykonanym przez najmłodszych uczniów.Rodzice, którzy podkreślili dorobek szkoły, uhonorowali najstarszych stażem nauczycieli i przekazali szkole dar w postaci faksymile Fryderyka Chopina, który znajduje się na froncie budynku.Wśród licznych gości nie zabrakło absolwentów pamiętających o swojej „podstawówce” i chętnie wracających do niej nie tylko myślami.
  • Pamiętamy o naszych absolwentach:

Dla większości z nas, NAUCZYCIELI tej szkoły, zawsze jest ważne, aby wyposażyć WAS w wiedzę, która pozwoli WAM w dorosłym życiu dokonywać słusznych wyborów w życiu zawodowym i prywatnym.
    Na tej drodze, nie zawsze usłanej sukcesami, zdarzają się chwile trudne. Dlatego każda Wasza wizyta, krótkie odwiedziny czy kontakt uświadamiają nam, że jesteśmy częścią Waszego życia. I tego faktu nikt nigdy nie zmieni.
    Widząc wśród Was gimnazjalistów, licealistów, studentów... szczęśliwych rodziców odczuwamy prawdziwą satysfakcję i dumę. DZIĘKUJEMY, ŻE O NAS PAMIĘTACIE

• We wrześniu 2014 r. nasza szkoła otrzymała Certyfikat  2.0 i tytuł "Szkoła z klasą 2.0" za pracę w projekcie w roku szkolnym 2013/2014 i Certyfikat "WF z klasą" za rok szkolny 2013/2014.

szkola 20         wf z klas

• 27 października 2014 r. otrzymaliśmy Certyfikat  Szkoły Wspierajacej Uzdolnionych Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych - WARS i SAWA, nasza szkoła otrzymała wyróżnienie - certyfikat z gwiazdką za wzorowo napisany program wspierania uczniów uzdolnionych. Przez kolejne trzy lata będziemy realizować jego założenia i wspierać uczniów uzdolnionych.

WARS mniejszy                              wf z klasa

certyfikat2.0