Medalista Mistrzostw Świata w naszej szkole

Adam Wiśniewski medalista Mistrzostw Świata Katar 2015 był naszym gościem.
W dniu 10 marca 2015r. w ramach akcji organizowanej przez SPR Wisłę Płock, która ma służyć propagowaniu nie tylko piłki ręcznej jako dyscypliny sportowej, ale także promowaniu zdrowego oraz sportowego stylu życia, w naszej szkole gościlismy Adama Wiśniewskiego, kapitana drużyny ORLEN Wisły Płock. Wychowanka płockiego klubu, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski, a ostatnio brązowego medalistę Mistrzostw Świata z Kataru, śmiało można nazwać Mistrzem, właśnie przez duże „M".

DSCF1478

Jego sportowe życie może młodym adeptom szczypiorniaka służyć za wzór godny naśladowania. Hart ducha, niezłomny charakter i dążenie do celu pokazał nie tylko na parkiecie, ale także wtedy, gdy przez długie miesiące walczył z kontuzją o powrót na parkiet. Niewiele osób dawało mu szansę na kolejne występy w niebiesko-biało-niebieskich barwach. Tymczasem popularny Gadżet nie tylko wrócił do pierwszej drużyny dzisiejszej ORLEN Wisły, ale także znów został etatowym reprezentantem Polski.

Uczniowie z naszej szkoły mogli odbyć trening pod okiem Adama Wiśniewskiego, jak również dowiedzieć się o jego życiu sportowym.
Spotkanie składało się z trzech części:

  • zajęcia sportowe i konkursy z Mistrzem,
  • rozmowa z Mistrzem,
  • czas na wspólne zdjęcia i autografy.

DSCF1420 DSCF1412 DSCF1413

DSCF1451 DSCF1465 DSCF1468

DSCF1477 DSCF1481